Yeşil Gözlüler Nasıl Makyaj Yapmalı ?


Yeşil Gözlüler Nasıl Makyaj Yapmalı ?

   Gözlerinizin rengi yeşilse öncelikle merak etmeyin siz zaten avantajlısınız. Makyaj yapmadığınızda bile dikkatleri üzerinize toplamakta sorun yaşamayacağınızı söylemek mümkün. Fakat yeşil gözlerinizi daha fazla ön plana çıkarmak ve gözlerinizin yeşil olmasından faydalanarak daha güzel görünmenizi sağlamak için farklı makyaj türlerini kullanarak daha güzel görünebilirsiniz. Yeşil gözlülerin makyaj yaparken kullanması gereken renkler ve makyaj sırasında ön plana çıkarması gereken yüz hatları çok daha farklıdır. Bununla birlikte toplumumuzda renkli gözlü kişilere karşı duyulan aşırı ilgi ve yeşil gözlü bayan sayısının oldukça az olması sizi zaten bir adım öne çıkaracaktır. Sözü fazla uzatmadan yeşil gözlü bayanların nasıl makyaj yapması gerektiğini ve ne şekilde gözlerini ön plana çıkarabileceğiyle ilgili ipuçları vermeye başlayalım.

Yeşil Gözlülere Makyaj Tavsiyeleri

Yeşil gözlü bayanların makyaj sırasında kullanacağı en iyi renklerden biri kırmızıdır. Kırmızı ana renk olması ve yeşil renkle eşleştiğinde birbirini tamamlayan ve daha fazla ön plana çıkaran renklerin başında gelmektedir. Bu yüzden farlarımızı kırmızı renk ya da kırmızı renge yakın bir renk seçmelisiniz. Yine kırmızı rengin yanı sıra pembe, bordo ve kızıl renk gibi renklerde kullanabilirsiniz. Son zamanların en sevilen renklerinden bebek pembesini de denemizi tavsiye ederim. Gözlerinizi ön plana çıkaracak olan mor ve lila renklerini de tercihleriniz arasında değerlendirmelisiniz.

Öncelikle yeşil gözlü bayanların kesinlikle kahverengi ve kahverengine yakın renk tonlarından uzak durmasını tavsiye ediyoruz. Bu renk yeşil gözlerinizin güzelliği örtmektedir. Bunun yerine kırmızı, bordo ve pembe renk ağırlıklı makyajlar yeşil gözlerinizi ortaya çıkarmak için oldukça başarılıdır.

Rimel kullanmak yeşil gözleri ortaya çıkarmaktadır. Makyajınızda rimel kullanmayı ihmal etmeyip mutlaka sade makyajlarınızda vurgulanmayı rimellerle destekleyin. Aşırı rimel kullanmanız durumunda kirpikleriniz daha kalın görünecektir. Bu oranı ayna karşısında kendi yüz hatlarınıza ve yüz genişliğinize göre ayarlamanız gerekecektir.

Yeşil gözlülerin makyaj yaparken allık kullanması çokta avantaj sağlamamaktadır. Ancak allık kullanmayı seven ve yüz hatları geniş olduğu için biraz daha ince göstermek isteyenler allık renklerinde mutlaka açık tonları kullanmalı ve fazla baskılı renkleri tercih etmemelidir. Allık kullanırken çok koyu olmaması gözlerinizin rengini ortaya çıkarma konusunda önemlidir.