Yenilenen Hyundai i10 Üretimine Başladı


Yenilenen Hyundai i10 Üretimine Başladı

Hyundai Assan'ın 2013'te 1.5 milyar lira yatırım yaptığı İzmit'teki fabrika kapasitesini iki katına çıkararak ürettiği ikinci nesil i10 bugüne kadar 300 bin tane üretildi. 300 Bin araçtan 290 bin tanesi 40'tan fazla ülkeye ihraç edilirken bu ihracattan ülkemiz ekonomisine 2.5 milyar lira tutarında bir gelir giriş yapmış oldu. Fabrika geçtiğimiz günlerde, 3 yıl aradan sonra yenilenen yeni i10'u bantlardan indirmeye başladı. Hyunda i10'un kalan 10 bin tanesi Türkiye piyasasında satılırken, bulunduğu A-segmentinde %75 satış oranıyla açık ara lider konumunda bulunuyor. 2017 yılına girmeye bir kaç ay kala, 3 bin adetlik daha satış yapılması hedeflenirken 2017'den itibaren satışların daha da yükselmesi bekleniyor.

Yeni i10, rakipleriyle kısaylayacak olursak, Ön Çarpışma Uyarı Sistemi, Şeritten Ayrılma Uyarı Sistemi, statik dönüş farları, 7-inç dokunmatik ekranlı navigasyon ve multimedya ile altı tane hava yastığı gibi rakiplerinde bulunmayan özelliklere sahip. Hyundai i10, yeni bir tampon ile sunulurken bir önceki modelde alt kısımda bumerang şeklinde verilen LED gündüz sürüş farları ise yeni yuvarlak tasarımıyla ön ızgaraya taşınıyor. Daha kaliteli ve daha sportif bir ifadeye kavuşan i10 arka tarafta da değişikliklerini sürdürüyor. Tıpkı ön taraftaki gibi arka tamponda da yuvarlak hale getirilen sis farları, siyah bir çerçeve içerisinde sunuluyor. Bu şık tampon tasarımı ile daha sportif ve dinamik bir duruş sergileyen otomobil, yeni eklenen açılır tavanıyla da donanım seviyesini güçlendiriyor.

Hyundai i10'un kaputu altında ise alışık olduğumuz 1,0 ve 1,25 litrelik kendini kanıtlamış iki benzinli motor görev alırken, firma daha ekonomik araç isteyen müşteriler için 1.0 litrelik fabrika çıkışlı LPG’li versiyon da sunmaktadır.

Galeri