Yeni Sosyal Medya Akımı, Mannequin Challenge Nedir ?


Yeni Sosyal Medya Akımı, Mannequin Challenge Nedir ?

Sosyal medyada hızla yayılan ve günlük hayatın donması olarak bilinen Mannequin Challenge akımının etkileri giderek büyüyor.

Son zamanlarda ortaya çıkan internet akımı Mannequin Challenge, giderek yayılmaya devam ediyor ve son olarak futbol dünyasından birçok kulüp de bu akıma dahil olmuş durumda.

Mannequin Challenge Nedir ?

Mannequin kelime olarak, manken anlamı taşıyor. Bu yeni akım Amerika'nın Florida'daki Edward H. White Lisesi'nde başladı. Daha sonra hızla yayılarak Mannequin Challenge (meydan okuma, düello) haline dönüşerek sosyal medyada sıkça yer almaya başladı.

Juventus, Dortmund, Liverpool, Manhester City gibi kulüplerin yanı sıra Portekiz ve Brezilya Milli Takımları da çektikleri Mannequin Challenge videolarını sosyal medyada paylaştı.

İngiliz futbolcu Jamie Vardy, İngiltere - İspanya maçında attığı golden sonra bir anda olduğu yerde dondu kaldı. Vardy'nin bu hareketine arkadaşları da eşlik edince ilginç bir görüntü ortaya çıktı. Vardy'nin ve arkadaşlarının yaptıkları bu hareket Mannequin Challenge'ın futbolda ilk uygulaması oldu.

Mannequin Challenge James Vardy