Vintage Dekorasyon Nedir ?


Vintage Dekorasyon Nedir ?

Vintage dekorasyonu yapmadan önce vintage tarzını ve özelliklerini öğrenmek gerekmektedir, bizde yazımızda öncelikle bu durumdan bahsedeceğiz. Vintage dekorasyon nedir ? Son yıllarda sıklıkla tercih edilen dekorasyon tarzlarından biri olan vintage dekorasyon, eski dönemlere ait dekor parçalarının günümüze ait fikirlerin harmanlanmasıyla elde edilen dekorasyon modelidir. Geçmişe olan hasret her dönemde, her türde karşımıza çıkmaktadır. Bir filmde olsun bir resimde olsun nostalji her zaman hayatımızda önemli bir yere sahip olmuştur. Vintage dekorasyon modeli ile nostaljik görünümü modern yolarla elde edebilirsiniz.

Vintage dekorasyon modelinde bazı renkler ağırlıklı olarak kullanılır. Beyaz, mavi, pembenin bazı tonları, kahverengi tonları bu renklerin bazılarıdır. Bu model de dantel ve çiçek desenli parçalar dekorun en önemli parçasıdır. Eskitilmiş görünüme sahip mobilyalar nostaljik havayı yarattığından dolayı, vintage de önemli bir yere sahip olmaktadır. Bu dekorasyon modelinde, abartı hiç bir ürün bulunmamalıdır.

Son zamanlarda en çok konuşulan ve tercih edilen dekorasyon modellerinden olan vintage dekorasyonun temel özelliklerinin eski döneme ait eşyalar olduğu unutmamak lazım. Eski eşyaların değerlendirilmesi için de oldukça farklı ve şık bir seçenektir.

Birkaç Vintage dekorasyonu örneği,

vintage vintage vintage

 

 

 

 

vintage bahçe

 

vintage bahçe