Pratik Makyaj Nasıl Yapılır ?


Pratik Makyaj Nasıl Yapılır ?

Makyaj, tüm bayanların olmazsa olmazlarındandır. İster çarşıya, ister önemli bir görüşmeye giderken makyajsız çıkan bayan azdır. Ama günlük hayatın koşuşturması içinde bazen makyaj yapmamak yada bakımsız gezmekte mümkün olabiliyor.
Güzel ve etkileyici olmak insanların makyajı mutlaka hayatlarına sokmaları gerekiyor. Pratik makyaj hilelerini öğrenerek, makyajı hayatınıza sokabilir ve daha çekici gözükebilirsiniz.

Pratik bir makyaj için çantanızda mutlaka fondöten, göz kalemi, rimel, far, allık ve ruj olmalıdır. Fondöten olarak, cilt tipinize ve rengine uygun seçmeniz çok önemlidir. Eğer yaz mevsiminde kullanacaksanız güneş koruyucu özellikli bir fondöten seçebilirsiniz. Fondöteni ince bir tabaka halinde kullanmanız yüzünüzün daha kusursuz gözükmesini sağlayacaktır. Böylelikle eğer cildinizde sivilce ya da siyah noktalar varsa bunları da kapatmanıza yardımcı olacaktır. Eğer cildinizde bir sorun yoksa fondöten kullanmayabilirsiniz.

Göz kalemi olarak siyah rengi seçebilirsiniz. Göz yapınıza uygun olarak gözleriniz daha belirginleştirebilir yada daha küçük gözükmesini sağlayacak bir makyaj yapabilirsiniz. Bir başka seçenekte gözlerinizin buğulu bakmasını sağlayacak bir makyajı göz kalemiyle de elde edebilirsiniz.

Giyeceğiniz giysiye ya da bulunacağınız mekâna uygun bir göz farı kullanarak gözleriniz renklendirebilirsiniz. Eğer gözaltlarınızda morluklar varsa göz kapatıcısı kullanarak bunları gizleyebilirsiniz. Beyaz farda gözlerinizin daha aydınlık gözükmesini sağlayacaktır. Rimel kullanarak da kirpiklerinizi belirginleştirerek göz makyajınızı tamamlayabilirsiniz.
Allık kullanımı için, cilt rengine ve bulunulan ortama uygun bir seçin yapabilirsiniz. Eğer koyu tenliyseniz daha turuncu renkler kullanabilir, açık tenliyseniz de pembe tonlar tercih edebilirsiniz.

Son olarak, makyajınızın tamamlayıcısı ruj olacaktır. Günlük bir makyaj yapacaksanız pembe yada açık renkli tonlar sizin için uygun olacaktır. Özel bir geceye katılacaksanız da kırmızı bir ruj makyajınızı tamamlayacaktır.