Ombre Dudaklar ile Güzellik


Ombre Dudaklar ile Güzellik

Kadınların vazgeçilmezi olan ''Ombre Dudaklar'' her sene olduğu gibi bu senede moda. Yazın ışıltısı ile gelen yeni renkler bu sene dudak makyajınızı daha da güzel kılacak. Pratik ombre dudak makyajı ile dudaklarınızı yaz renkleri ile canlandırabilmeniz mümkün. Bunun için size lazım olan tek şey bir dudak kalemi ve ruj. Bu ikili sayesinde kolay bir şekilde ombre dudak makyajını yapabilir ve yazın zerafetini dudaklarınızı yansıtabilirsiniz.

Dudaklarınızı şekilden şekile sokmak diğer makyajlara göre daha kolaydır. Genelde dudak makyajının çok fazla hilesi bulunur fakat bunları uygulamak diğer makyaj hileleri kadar zor olmadığı için makyaj bilgisi fazla olmayan kişilerin başvurduğu yöntemlerdendir. Şimdi ise Ombre dudak makyajı için pratik bir yöntemimiz var. Hepiniz renk geçişi yapabilecek kadar bilgiye sahipisinizdir en azından. İşte bu yüzden ombre makyajı kolay bir seçenek! İlk olarak süreceğiniz rujun biraz daha koyu rengi olan bir dudak kalemi edinmek. Daha sonra bir de ruj fırçanızı kullanabilecek olmanız.

Öncelikle dudak kalemi ile dudaklarınızın etrafına bir çerçeve yapmanız ve bunu ruj fırçanız ile içeriye doğru, ''doğru'' bir şekilde dağıtmak. Kesinlikle düzensiz dağıtmamalısınız. Daha sonra işin basit kısmına geliyoruz. Açık renk ruj sürmek. Dudak kaleminden açık bir ruju hafifçe sürmeniz gerekiyor. Bunu yapmak herkes için kolay olsa gerek. İsterseniz ilk olarak açık ruju sürerek daha sonra dudak kalemini uygulayabilirsiniz. Bu yöntem sizin için daha kolay olacaktır.

Ayrıca bir koyu bir de açık ruj ile de bu görüntüyü elde etmek mümkün. Koyu renk ruju adeta bir dudak kalemi görevinde kullanarak aynı yolu izleyebilirsiniz. Bu popüler makyajı yapmak işte bu kadar kolay!