Instagram Hikayeye Galeriden Resim Eklemek


Instagram Hikayeye Galeriden Resim Eklemek

Instagramda hikaye nasıl kullanılır açıklamasını önceki konuda yapmıştım. instagram hikayesi hakkında merak edilen sorular ise hikayeye nasıl efekt verilir, telefonda kayıtlı bir fotoğrafı nasıl hikayeya koyabilirim, telefondaki video instagram hikayeye nasıl yüklenir gibi sorulardan oluşmaktadır.

Instagram hikayeye kayıtlı resim yükleme yani telefondaki bir fotoğrafı instagram hikayesine yüklemek için instagram uygulamasının ana sayfasına gelip sol üstteki daire içindeki artı simgesine dokunun. otomatik olarak kamera açılacaktır şimdi parmağınızla ekranı aşağı kaydırın. Son 24 saat içinde kaydedilmiş ya da çekilmiş fotoğraf ve videoları bu menüden yükeyebilir isterseniz üzerine yazılar yazabilir ya da karalama yapabilirsiniz. ( 24 Saat içinde whatsapp gibi uygulamalardan gelmiş olmasıda hikayeye eklenmesinde problem oluşturmamakta. Hatta eski resimlerinizi whatsapp yoluyla kendinize tekrar gönderirseniz 24 saat problemini aşmış olursunuz )

Instagram Hikayelerine Filtre Nasıl Yapılır ?

Instagramda seçtiğiniz paylaşımı hikayeye göndermeden önce filtre eklemek için fotoğrafı seçtikten sonra parmağınızla sağa ya da sola kaydırdığınızda instagram filtrelerini uygulayabilirsiniz.