İlişkiyi Bitirmek için Nedenler


İlişkiyi Bitirmek için Nedenler

Belkide binbir türlü zorluklarla bulduğunuz partnerizinden ayrılmanız gerekip gerekmediği konusunda kararsızlık yaşayanlardansanız doğru yerdesiniz demektir. Sevgilinizin artık size değer verip vermediğini anlayamıyorsanız ya da size karşı takındığı tavırların ilişkiyi bitirme nedeni olup olmayacağı konusunda çelişkiye düşüyorsanız makalemizi okumaya devam etmelisiniz.

Neden Beraber Olduğunuzu Biliyor Musunuz?

Bir ilişkinin sona ermesi için birçok neden olabilir. Ortaya konulan davranışlar bunların başında gelsede, öncelikle sizin bu birliktelikten ne beklediğiniz sorusunu kendinize sormanız gerekiyor. Sadece vakit geçirmek için mi? İlerleyen zamanlarda evleneceğiniz kişi olmasını istediğiniz yada sevdiğiniz ve sadece yanınızda olmasını istediğiniz için mi? birliktesiniz. Bu soruyu kendinize sorarak öncelikle neden birlikte olduğunuzu ve bu ilişkiden ne beklediğinizi bilmelisiniz.

İlişkiyi Bitirmek için Nedenler

Sadece vakit geçirmek için bir ilişkiniz varsa ve öylesine bir birliktelikse sevgiliniz hareketlerini çokta önemsemeyebilirsiniz. Tam tersi partnerinizle evlilik düşünüyorsanız, düşünüp tartmanız gereken çok şey var demektir. Öncelikle iki kişinin birlikte evlenmesini gerektirecek ortak nedenler gerekiyor. Karşılıklı olarak uyum ve anlayışın olması şart. Eğer sevgiliniz sizinle zaman zaman tartışıyorsa, bu durumdan korkmayın. Bu durum tek başına ilişkiyi bitirme nedeni değildir. Fakat, sürekli tartışıyorsanız ve partneriniz sizin görüşlerinize önem vermiyor ve sizi azarlar bir dille konuşuyorsa, ayrılık vaktiniz gelmiş demektir. Sevgilinizin bugün sergilediği tavırlar, evlenince katlanarak artacaktır. Çünkü, evlendiğinde sizinle davranışlarında daha rahat olacak ve sizi kaybetme korkusu azalacaktır. Buda sakladığı yüzünü ortaya çıkaracaktır.

Özel Günlerde Hatırlanmamak

Özel günlerde hatırlanmamak ilişkiyi bitirme nedeni olabilir. Kimileri özel günlerde hatırlanmanın önemli olduğunu belirtirken, kimileri ise özel günleri kutlamanın anlamsız olduğunu düşünür. Eğer sevgiliniz doğum gününüzde, sevgililer gününde yada başka bir günde yanınızda olmayı tercih etmiyorsa, bu onun açısından size ne kadar değer verdiğinin göstergesidir. Herhangi bir arkadaşınızın özel gününü basit bir mesajla kutlayabilirsiniz. Ancak, sevgilinizin özel gününü kuru bir mesajla kutluyorsanız, onun diğer arkadaşlarınızdan farksız olduğunu düşünülmesine neden olabilirsiniz.

Sizi Değiştirmeye mi Çalışıyor?

Zıtlıklar size bir araya getiren nokta olabilir. Birlikteliğin boyunca fark ettiğiniz zıt yönlerine aşık olmuş olabilirsiniz. Sevgilinizin zıt yönlerini değiştirmeye çalışmanız yanlış olacaktır. Aynı şekilde oda sizi değiştirmek için çabalıyorsa, bu ilişkiyi tekrar gözden geçirmelisiniz. İnsanlar birbirini sevdikleri oranda affeder ve zıtlıklarınada sabreder. Eğer sevgiliniz sizi seviyor ise bunu sorun etmeyecektir. Tam tersi sizi değiştiremediği için kolayca sorun yaratıyorsa, size olan sevgisinin çokta güçlü olduğunu söyleyemeyeceğim.

Gelecek Planları Yapmıyor musunuz?

Gelecekte bu birlikteliği evliliğe dönüştürmek istiyorsanız, gelecek hakkında sürekli konuşuyor olmalısınız. Gelecekle ilgili planlarınız uyuşmak zorunda. Evlendiğiniz siz batıda, o doğuda kalmak istiyorsa bu sorun olacaktır. Bunun gibi birçok neden sorun yaratabilir.

Sevgi Gurur ve Ego İçermemeli

Ortak arkadaşlarınızla toplandığınızda sizin üzerinden espri yapan sizinle dalga geçen bir sevgiliniz varsa, ilişkiyi bitirme aşamasını çoktan geçmişsiniz demektir. İlişki süresince iletişim oldukça önemlidir. Partneriniz sizi aramıyorsa ve aramama nedeni sizin onu aramanızı beklemesiyse buda sorun yaratan bir davranıştır. Çünkü, birbirini seven çiftler asla ego ve gurur yapmadan birlikteliklerinde aldıkları kararlara ego ve gurur katmazlar. Sevgiliniz egosunu yada gururunu ön planda tutmayı seviyorsa, henüz size gerekli değeri vermiyordur.