Evinizde Mavi Kullanmanın En Şık Yolları


Evinizde Mavi Kullanmanın En Şık Yolları

   Evinin güzel bir görüntüye sahip olmasını herkes ister. Bu doğrultuda dekorasyonlar yaparak evimizin şık olmasını sağlayabiliriz. Öncelikle dekorasyon yapılırken en çok tercih edilen renkler arasında olan mavi rengin kullanmanın inceliklerini öğreneceksiniz. Mavi kullanırken mavinin ev dekorasyonunda en şık şekilde durması için bir takım ipuçları bulunmaktadır.

Maviyi Duvar Rengi Olarak Kullanmak

Bir evi en baştan döşeyip dekore ettiğimizi düşünürsek, öncelikle duvar renklerinden başlamalıyız. Duvar renklerinde maviyi kullanacağız. Fakat mavinin koyu tonlarını değilde daha çok açık tonlarından birini tercih etmelisiniz. Bu sayede aldığınız mobilyalarada uyum sağlayabilir. Açık tonlarda mavi bir renk seçerek duvarınızı bu renkte boyatırsanız mobilyalarınız, beyaz, pembe, krem, sarı vb. açık tonlarında olabilir. Koyu bir mavi seçtiğinizde ise açık renkteki eşyalarınız odaya uyum sağlamayacak ve şık bir görüntü sağlamayacaktır.

Dekorasyon Yaparken Konforu Sağlamak

Dekorasyon yaparken elbette evimizin şık bir görüntüye sahip olması önceliğimiz olur. Fakat en önemli nokta konfor ve rahatlığımızıda düşünmeliyiz. Dekorasyon ne kadar güzel olursa olsun işlevsellik sağlamıyorsa ve kullanışlı bir şekle sahip değilse bir süre sonra sizi üzecektir. Sürekli dekorasyon değişikliğide yapamayacağınız ya da yapmak istemeyeceğiniz için dekorasyonunuzu konforunuzu ön plana tutarak hazırlamayada özen göstermelisiniz. Oturma odasında sizi mutlu edecek dekorasyonunuza uyumlu bir koltuk takımı alırken ön planda olması gereken gösteriş kadar rahatlıktır. Koltuklara ait minderlerin rahatlığı, koltuğun uzunluk ve genişliği gibi faktörleride dikkate almalısınız. Maviyi kullanmanın en şık yollarını belirttik. Fakat mavi renkle birlikte doğru şekilde kullanılarak kombine edilebilecek renklerde bulunmaktadır.