Ev Dekorasyonunun Püf Noktaları


Ev Dekorasyonunun Püf Noktaları

1. Evinizi yeniden dekore ediyorsanız, tüm parçaların pahalı ve yüksek kalitede olması daha iyi görüneceği anlamına gelmez. Evinizi zevkinize göre döşerken uyumlu olduğunu düşündüğünüz ve sizi yansıtan şeyleri almak isteyeceğiniz için, ederinin ya da kalitesinin çok bir önemi yok. Dikkat etmeniz gereken, ucuza ya da kalitesi çok yüksek olmadığını bilerek aldığınız ürünleri, kıymetli ve kaliteli ürünlerle bir arada doğru bir şekilde kullanmak. Bu yaklaşım evinize rahat bir hava katar.

2. Odaların duvarlarını boyarken ya da perdeleri değiştirirken ikisinin de renginin aynı olmasına dikkat edin. Aynı renk duvarlar ve perdeler evinizi çok daha ferah, iç açıcı ve aydınlık gösterir. Duvar boyalarını da odanın kullanım amacına göre seçmeyi unutmayın.
Perdelerinizi seçerken abartıya kaçmayın. Çok hareketli perdeler seçmeniz, mobilyalarınızın önüne geçmesine sebep olur. Daha sade modellere yönelirken kumaş kalitesinin çok daha iyi olmasına özen gösterin. Aşırı kalın ve drapeli perdelerden kaçının.

3. Aksesuar seçiminde kullanacağınız cam objeler dikkat çekici ve temiz bir hava verir. Cam aksesuarlarınızın aynı renkte olması bu etkiyi daha da arttırır ve kaliteli bir izdüşüm yaratır.

4. Evinizin tarzı ne olursa olsun, doğadan esinlendiğinizi öğeleri kullanmaktan çekinmeyin. Evinizde taze ve kuru çiçekler, saksı bitkiler kullanın. Aksesuar olarak midye kabukları, çakıl taşları gibi objelere de yer verin.