Dumanlı Göz Makyajı Nasıl Yapılır ?


Dumanlı Göz Makyajı Nasıl Yapılır ?

     Gerek günlük yaşamda gerekse de özel gün ve gecelerde çekici olmanın baş adımlarından birisi haline gelen dumanlı göz makyajı son zamanların trend makyaj listesine girdi bile. Peki, dumanlı göz makyajı nasıl yapılır, incelikleri nelerdir? İşte sizler için sekiz adımda dumanlı göz makyajının yapım aşaması ve püf noktaları.

     Dumanlı göz makyajı için ilk adım göz kapağını makyaja hazırlamaktan geçiyor. Bunun için göz kapağına bir primer uygulayarak işe başlıyoruz. Ardından nötr renkli bir göz farı seçerek göz kapağının tamamına bu farı uyguluyoruz. Arada boşluk kalmadan ve eşit yoğunlukta uygulamak makyajın kaliteli görünümü ve kalıcılığı açısından oldukça önemlidir. Üçüncü adım olarak gözleri biraz daha ön plana çıkarmak için üst kirpik diplerine kalem çekiyoruz. Dikkati ortada yoğunlaştırmak için orta kısmındaki çizginin yoğunluğunu arttırıyoruz. Kirpik diplerinde kullanacağınız göz kalemi için bizim önerimiz siyah olması yönünde. Aynı kalemi ve ortasını yoğunlaştırarak yaptığımız aynı uygulamayı bu sefer de alt kirpik dipleri için uyguluyoruz.

Üst kirpiklerden farklı olarak alt kirpiklerdeki kalemi parmağımızla ya da bir aplikatör aracılığı ile dağıtarak buğulu bir görünüm elde ediyoruz. Beşinci adımda, kaş kemiğinin hemen altına ve göz kapaklarının dış kısımlarına uzun bir çizgi halinde kalın bir şekilde far uygulaması yapıyoruz. Bunun için yassı ve orta boylu fırçaları kullanabilirsiniz. Aldığınız sonuç daha profesyonel olacaktır. Ardından bir far fırçası yardımıyla çizgi halinde uyguladığımız farı dağıtıyoruz. Daha sonra ise pırıltılı bir far kullanarak göz pınarlarına ve göz kapağının ortasına bir nokta koyup parmağımız yardımıyla dağıtıyoruz. Son olarak iki kat maskara uygulamasıyla dumanlı göz makyajımızı tamamlıyoruz.