LG G6 Tanıtıldı, İşte LG G6

LG G6 Tanıtıldı, İşte LG G6

LG G6 sonunda Barselona'daki Mobil Dünya Kongresi 2017'de tanıtılıyor. Etkinlikte sahne alan LG Electronics Mobil İletişim Bölümü Başkanı Juno Cho, LG G5 ile modüler tasarım sunmaktan gurur duyduklarını ancak zamanın değiştiğini söyleyerek sözlerine başladı.
 
Tüketicilerin daha büyük bir ekran istediğini ancak daha büyük bir telefon istemediğini söyleyen Cho, onların akıllı telefonlar hakkında çok daha zeki olduklarını belirtti. Akıllı telefon selefinden çok daha iyi görünmesinin yanında daha büyük bir ekranla geliyor. Ancak LG G5'ten daha büyük bir gövdeye sahip değil. Amiral gemisi telefonda 18:9 görüntü oranına sahip 5.7 inç büyüklüğünde FullVision ekran yer alacak.  G6, kullanıcıların eline sığan büyük bir ekran sunuyor. Tanıtım videosunda gördüğümüz kadarıyla cihazın üç farklı renk seçeneği olacak.

 Büyük ekranın kullanıcılara daha fazla kolaylık sağladığı ve bu nedenle artık daha fazla kişinin büyük ekranlı bir akıllı telefon tercih ettiği ifade ediliyor. Şirket, artık tüketicilerin neye ihtiyaç duydukları hakkında net bir fikre sahip olduklarını söylüyor: tek elle rahatça kullanılabilen ve kullanıcıların eline sığan bir telefon. Görüntü yönetmeni Vittorio Storaro, 2:1 ekran oranının filmleri oynatmak için daha gerçekçi olduğunu açıkladı.